Bez kategorii

Ważne etapy w rozwoju dziecka

Prawidłowy rozwój dziecka leży na sercu każdemu rodzicowi. Bardzo pragną oni tego, aby owa edukacja dziecka przebiegała bez najmniejszych problemów. Nie jest tu na razie mowa o szkole, ale chociażby o takich elementach, jak nauka chodzenia, mówienia, czy też własna, samodzielna obsługa. W takim procesie edukacji bardzo ważne są książki, które są w stanie pokazać najmłodszym, że czytanie to całkiem fajna sprawa. To także dobry motywator w niektórych przypadkach do tego, aby osiągnąć kolejny etap rozwoju. Przykładem na taką książkę jest właśnie “Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki”. Autorką jest Marta Galewska-Kustra i Joanna Kłos.

Seria książek o Puciu

O Puciu – małym, sympatycznym chłopcu – zrobiło się głośno kilka lat temu. To właśnie wtedy pojawiła się pierwsza książeczka, której autorką jest osoba, jaka na co dzień pracuje z dziećmi. W dużej mierze  z takimi pociechami, jakie mają problem ze swoim aparatem mowy. I tak właśnie od tego się zaczęło. Marta Galewska-Kustra postanowiła kontynuować historię chłopca, który dojrzewa razem ze swoimi czytelnikami, przechodząc wspólnie przez poszczególne etapy edukacji. Warto zainteresować się tym bohaterem, który aktualnie jest bohaterem książeczek w różnym formacie. Nikt nie pożałuje spotkania z tym miłym urwisem.

Przywitanie z nocnikiem

Puciu jest bardzo zadowolony z siebie. Babcia postanowiła sprezentować mu nocnik. Rzecz niesamowita dla małego bohatera. Nocnik mu się bardzo podoba, ponieważ nadrukowany jest na nim samolot. Chłopiec wie, że teraz przed poważne zadanie. Jeżeli będzie chciał siusiu, to musi szybko usiąść na swój ukochany nocnik. No ale zamiary, a czyny to niekiedy zupełnie odmienna sprawa. Tym bardziej, że podczas zabawy zapomina się o tak “prozaicznych” sprawach, jak chociażby robienie na nocnik. No cóż, Pucio ma nadzieję, że w końcu kiedyś uda mu się opanować tą trudną sztukę. Jego rodzina, razem z babcią, bardzo go w tym dopinguje, więc Pucio będzie starać się w tych próbach z całych swoich sił.