“Tajemnica domu Turnerów” – próba rozwikłania rodzinnego sekretu

“Tajemnica domu Turnerów” przenosi nas do skąpanej słońcem Australii, w której dawno temu rozegrała się ogromna tragedia. Ta historia wciąga od pierwszej strony oraz wnika do serc i umysłów czytelników. Uczy, jak ważne w życiu są miłość, akceptacja i umiejętność wybaczania oraz jak wielką siłę mają więzi rodzinne. Ponadto uświadamia nam, że bolesne wydarzenia z przeszłości potrafią odcisnąć piętno na teraźniejszość, nawet jeśli nie zdajemy sobie z nich sprawy.

O czym opowiada “Tajemnica domu Turnerów”?

Akcja powieści “Tajemnica domu Turnerów” rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych. Jest 2018 r. mieszkająca w Londynie reporterka Jess Turner-Bridges poszukuje ciekawej historii, którą mogłaby opisać. Nagle dowiaduje się, że jej ukochana babcia Nora miała wypadek. Kobieta wyrusza do Australii, by towarzyszyć staruszce w ostatnich dniach życia. W domu rodzinnym odkrywa album zawierający wycinki z gazet dotyczące śledztwa sprzed prawie sześćdziesięciu lat.

W upalną Wigilię Bożego Narodzenia 1959 r. w miasteczku Tumbeela doszło do makabrycznej zbrodni. Dostawca ujawnił leżące pod drzewem ciała Isabel Turner i trójki jej dzieci. Sprawa wstrząsnęła lokalną społecznością i stała się przyczynkiem do snucia plotek i różnych teorii. Policja nie trafiła na ślad winnych tej tragedii. Czy obdarzonej zacięciem śledczym Jess uda się dotrzeć do prawdy po tak długim czasie?

Wielowątkowa kompozycja, w której nic nie jest przypadkowe

“Tajemnica domu Turnerów” to opowieść, która snuje się leniwie i nieśpiesznie, jak parne australijskie dni. Wbrew pozorom nie będziemy się z nią nudzić, ponieważ została napisana w niezwykle angażujący sposób. Bije z niej ogrom emocji oraz nieustanne napięcie związane z odsłanianiem kolejnych kart przybliżających nas do rozwikłania zagadki.

Decydując się na sięgnięcie po tę lekturę, trzeba mieć świadomość, że nie da się pochłonąć jej w jeden wieczór nie tylko z powodu objętości, ale i nasycenia różnorakimi wątkami. Należy poświęcić sporo czasu, by się w nie wgryźć. Warto również wspomnieć, że autorka nie potraktowała po macoszemu postaci drugoplanowych, lecz stworzyła piękne kreacje młodych, których połączyła miłość do książek.

About the Author

You may also like these