Bez kategorii

Mały przyjaciel każdego dziecka

Dorośli na pewno mogą sobie przypomnieć takiego bohatera swojego dzieciństwa, który stał się dla nich prawdziwym przyjacielem. Takim, który był bohaterem ulubionej książeczki. Piękne wspomnienia. Kolejne pokolenia dzieci również mają takich swoich bajkowych przyjaciół. Część z nich związana jest z ponad czasowymi lekturami, a część pochodzi od autorów obecnych czasów. Jeden z takich nowoczesnych bohaterów to Pucio. Osobą, która jest odpowiedzialna za jego stworzenie, jest Marta Galewska-Kustra. Oto jej książeczka “Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki”. Autorką ilustracji jest Joanna Kłos.

Seria książeczek edukacyjnych

Seria, która opowiada o tym bohaterze, ze spokojem może zostać zaliczona do edukacyjnych. To właśnie dzięki niej dzieci mogą poznać nowe słowa, a także nauczyć się zupełnie nowych czynności w życiu. Książeczki napisane są prostym językiem, dzięki czemu żaden maluch, bez względu na wiek, nie będzie miał problemu ze zrozumieniem. Tym bardziej, że odnoszą się one do zwykłych sytuacji, jakie mogą przydarzyć się w realnym życiu. Wielu rodziców przyznaje, że Pucio to taki bohater, który do ich życia wniósł wiele dobrego. Warto więc zaufać tak pozytywnym opiniom, które zachęcają do czytania.

Pucio uczy się wołać siusiu

Jeden z etapów rozwoju – pozbycie się pieluszki. Wielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego, że dla dziecka (jak również dla dorosłych) może wiązać się to z ogromnym stresem. Niełatwe zadanie, ale książeczka “Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki – wychowanie bez porażek” pomoże uporać się z tym właśnie problemem. Dzięki temu prawdziwe dzieci nie będą musiały się niczym stresować. Tym bardziej, że Pucio też ma problem z tym, żeby zawsze pamiętać o tym, aby udać się na nocnik. Bo jak się bierze udział w wesołej zabawie, to bardzo ciężko pamiętać o nocniku. Poza tym żal przerywać zabawę i… . No i siusiu pojawia się nie tam, gdzie powinno. No ale wszystko uda się opanować. Zrozumie to przyjaciel każdego dziecka – Pucio, jak również najmłodsi czytelnicy tej bajki.