Kiedy rodzinne sekrety domagają się odkrycia

Tajemnica domu Turnerów” Kate Morton to brawurowo napisana powieść, w której autorka umiejętnie połączyła historię miłości ze zbrodnią sprzed lat, a całość doprawiła motywem powrotu do domu po wielu latach. Już od samego początku akcja nabiera tempa, a nieoczekiwana zwroty akcji budzą całą gamę emocji, a przede wszystkim znakomitą rozrywkę, zwłaszcza jeśli ktoś uwielbia mroczne historie.

Powrót w rodzinne strony i tajemnicza zbrodnia sprzed dekad

Jess Turner-Bridges jest cenioną dziennikarką pracującą w Londynie, która otrzymuje informację o tym, że jej ukochana babcia miała poważny wypadek. Nora wychowała wnuczkę, a obecnie leży w szpitalu po tym, jak spadła ze schodów prowadzących na strych. Jess doskonale pamięta, że było to jedyne miejsce, w którym przed laty nie mogła się bawić, ale enigmatyczny zakaz nigdy nie został jej wyjaśniony.

Dziennikarka pakuje się pośpiesznie i wylatuje do zalanej słońcem Australii, aby wesprzeć babcię. W jej sypialni znajduje książkę opisującą zbrodnię sprzed wielu lat, kiedy to w tajemniczych okolicznościach zginęła matka i jej dzieci. Na miejscu okazuje się, że w minionych dniach Nora otrzymała list od prawnika, po którym zachowywała się dziwnie. Dziennikarka z doświadczeniem śledczym postanawia wyjaśnić całą sprawę.

Brawurowa akcja i mnogość ciekawych wątków

Autorka z wielką umiejętnością przenosi czytelników do Australii pod koniec lat pięćdziesiątych, kiedy to kraj zmaga się z największą sprawą kryminalną od lat, aby po chwili wrócić do współczesności i pozwolić czytelnikowi na wykonanie sporej pracy skojarzeniowej. Mądra narracja zmusza do refleksji i nie nuży, a całą historię ma się ochotę przeczytać od deski do deski bez przerywania. Nie bez znaczenia są tutaj również bohaterowie wyposażeni w konkretne zestawy cech i stanowiący suwerenne jednostki, które uświetniają całą historię. Autorka proponuje zupełnie nietypową historię, w której mimo wszystko królują ponadczasowe wartości, takie jak miłość, potrzeba akceptacji czy macierzyństwo.

About the Author

You may also like these