czyli pożegnanie pieluszki

Bohater najmłodszych dzieci

Ciężko wyobrazić sobie dzieciństwo bez czytania bajek. Rodzice powinni zwrócić uwagę na to, aby swoim dzieciom czytać książki, aby tą miłość do lektury móc w nich zaszczepić odkąd się tylko da. Jest to ważne dla ich rozwoju. Tym bardziej, że do wyboru są różnorodne bajki, jakie są w stanie zaskoczyć małych czytelników. Mowa tutaj nie tylko o “starych” bohaterów, jakich doskonale pamiętają rodzice, ale również o tych nowszych postaciach. Jednym z takich bohaterów jest Pucio. To właśnie jego imię pada w tytule bajki “ Pucio chce siusiu, czyli pożegnanie pieluszki z obrazkami“.

Ulubieniec każdego dziecka

Chyba każdy już słyszał o tym małym chłopcu. W szczególności rodzice dwu, trzy latków. Ci rodzice, którzy mają nieco młodsze pociechy mogą już zajrzeć do książek, gdzie ten mały, sympatyczny chłopiec występuje. Pucio, który został stworzony przez Martę Galewską-Kustrę doczekał się już kilkunastu książeczek. Czytelnicy – ci duzi i ci mali – tak pokochali tę sympatyczną postać, że mogą korzystać także z różnych gier, a także maskotek, jakie związane są z serią tych książeczek. Trzeba przyznać, że oferta jest naprawdę spora i każdy rodzic ze swoim dzieckiem ma szansę na to, aby znaleźć coś dla siebie.

Jak pozbyć się pieluszki?

Wielu rodziców stawia sobie to pytanie. To właśnie nieodłączny element każdego dziecka. Odpowiedź można znaleźć właśnie w bajce, która opowiada o Puciu. Bohater jest bardzo zadowolony z tego, że jego ukochana babcia sprezentowała mu nocnik. I to jaki! Znajduje się na nim samolot. To dla Pucia dodatkowa motywacja, aby w końcu pożegnać się z pieluszką. No ale nie jest to tak łatwe, jakby się mogło na początku wydawać. Tym bardziej, że chłopiec zapomina się czasem podczas zabawy i siusiu nie wyląduje w nocniku. No ale przecież “nie od razu Rzym zbudowano”. W końcu i Pucio będzie w stanie nauczyć się żyć bez pieluszki. Podobnie jak najmłodsi czytelnicy, którzy taką właśnie historię mogą potraktować jako motywację, aby i oni mogli pozbyć się raz na zawsze pieluszki.